نتایج جستجو برای عبارت :

استفراغ

استفراغ در شیرخواران و کودکان

استفراغی که غالباً در اوایل شیرخواری ایجاد می‌شود به دلیل عدم تکامل اجزاء گوارشی است

دستگاه گوارش نوزاد در ابتدا بسیار حساس و آسیب‌پذیر است ولی بعد از ۳ ماه به مرور اعمال آن حالت عادی پیدا می‌کند و دل‌پیچه و استفراغ های بدو تولد از بین می‌رود.
ادامه مطلب
تجربه ثابت کرده که یکی از علل شایع اسهال وخیم در کودکان غذاهائی هستند که به طور نامناسب تهیه و یا منجمد شده اند، به خصوص در مکان هائی مانند پیک نیک و اردو و سفر و هنگام قطع برق که امکانات یخچال و اجاق گاز در دسترس نیست. عمده‌ترین دلیل اسهال عفونت روده‌ها است که ممکن است در پی این شرایط به وجود بیاید: ویروس، باکتری، انگل یا وضعیتی که به عنوان اسهال و استفراغ شناخته می‌شود. این آلودگی‌ها معمولاً از طریق غذا یا آبی حاصل می‌شوند که آلوده به مدف
استفراغ
روش های درمان
مقداری میخک را برشته کرده و به صورت پودر درآورید .
سپس با عسل مخلوط کرده و آن را به آهستگی بمکید تا اسفراغ قطع شود .
میخک اثر بی حس کننده دارد و یا بی حس کردن حلق و معده باعث قطع استفراغ می گردد
مخلوط پودر میخک خشک شده با عسل هم در کنترل استفراغ مفید است .
یک تکه زنجبیل خرد شده را با مقدار کمی برگ ریحان در یک فنجان آب بجوشانید .
سپس صاف کرده و با عسل میل نمایید . می توانید به صورت سرد یا داغ مزه مزه کنید .
یک قاشق غذاخوری آب انار
پرسش و پاسخ @Ameli_Office سوال:پدرم حدود یک ساله که پارکینسون داره البته ما حدود سه ماهه که متوجه شدیم. از ابتدای درمان پدرم هر وقت داروی نوراستور را میخورد استفراغ میکند. شکم خالی هم میخورد دارو را برمی گرداند. لطفا من را راهنمایی کنید .اگر داروی دیگری جایگزین شود بهتر میشود؟ @Ameli_Office پاسخ: ✅ تهوع و استفراغ عارضه اکثر داروهای پارکینسون است. تهوع و استفراغ بویژه اگر داروها را با مقادیر زیاد شروع کنیم و یا چند دارو را باهم شروع کنیم، بیشتر خواهد بود.
پاورپوینت در مورد استفراغ در کودکان و نوزادان
حجم فایل : 1.6 MB نوع فایل : پاور پوینت تعداد اسلاید ها : 20 استفراغ در کودکان و نوزادان استفراغ: پرتاب پر قدرت محتویات معده که قبل ازآن حالت تهوّع وافزایش بزاق وجود دارد. یک پروسه هماهنگ رفلکسی از: 1-اتونی معده(بجز در استنوز پیلور) 2-ریلاکسیشن اسفنگتر GE. 3-افزایش فشار اینترا ...
دریافت فایل
بولیمیا از اختلالات تغذیه‌ای است و بیماری‌ای جدی محسوب می‌شود. بولیمیا در صورت درمان‌نشدن می‌تواند زندگی فرد را تهدید کند. افراد مبتلا به این بیماری هنگام غذاخوردن کنترلی روی خود ندارند. آنها سپس با روش‌های غیرسالم تلاش می‌کنند تا کالری دریافتی اضافی را از بین ببرند. این افراد برای جلوگیری از افزایش وزن و چاقی از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. به‌عنوان مثال ممکن است آنها به‌طور مرتب باعث استفراغ خود بشوند (استفراغ تعمدی یا القای ا
گاستروانتریت، که اغلب به آن آنفولانزای معده گفته می شود ، یک عفونت ویروسی ، باکتریایی یا انگلی دستگاه گوارش است. علائم آن مشابه با IBS (سندرم روده تحریک پذیر)، سرطان روده بزرگ و گاستریت است ، اما علت آن متفاوت بوده و این تشخیص صحیح را دشوار می کند.

عفونت های دستگاه گوارش نه تنها باعث درد و ناراحتی می شوند بلکه می توانند موجب کم آبی شدید شوند. این بیماریها با کاهش نبض و فشار خون، می توانند موجب سرگیجه شوند. میزان الکترولیتها نیز کاهش می یابد و ا
علت خونریزی بعد از جراحی بینی چیست؟
خونریزی بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار به ندرت اتفاق می افتد، اما اگر اتفاق افتاد می تواند علت های مختلفی داشته باشد. اگر کمتر از ۱۲ ساعت بعد از جراحی بینی، خونریزی اتفاق بیفتد، معمولا به دلیل بالا رفتن فشار خون است که علت بالا رفتن فشار خون هم، یا وجود درد و یا تهوع و استفراغ ناشی از داروهای بیهوشی می باشد. بنابراین برای پیشگیری از خونریزی ناشی از درد باید از مسکن استفاده شود و برای پیشگیری از خونریزی ناش
مرد.55ساله.heavy smoker. الکلی. استفراغ مکرر. کم خونی.مدفوع تیره .ضعف. شروع دیابت .رایز انزیم های کبدی....من میگم سرطانه ولی کی بخواد بره اندوسکوپی خدا میدونه
من به این میگم افسردگی...پول داشته باشی وقت داشته باشی ولی دلیلی برای سلامتی یا ادامه زندگی نداشته باشی
چگونه لکه های غیر منتظره را از روی فرش خودم پاک کنم؟
چیزی که نمی توانستید تصورش را هم بکنید اتفاق افتاده است- کسی یا حیوان خانگیتان روی فرشتان بالا آورده است. از بین بردن استفراغ، لکه و بو به طور کامل غیر ممکن نیست. حتی اگر هیچ وسیلهقالیشویی نداشته باشید یا حتی جوش شیرین در خانه تان موجود نباشد، باز هم راهی می توانید پیدا کنید تا این خرابکاری را تمیز کنید. پس بیایید در این مقاله قالیشویی در این شرایط بخصوص را بررسی کنیم.
زدودن استفراغ
از دست
 درد شکم، یکی از شایع‌ترین مشکلات گوارشی است و در این مطلب به شما خواهیم گفت که چه وقت باید درمان‌های خانگی را کنار بگذارید و برای نجات جانتان سراغ یک متخصص بروید.

مشکلات مربوط به کبد، کیسه صفرا و پانکراس

بعضی وقت‌ها معده‌درد یا احساس دل‌درد به یک درمان اورژانسی نیاز دارد و بعضی وقت‌ها هم آرام‌آرام با مصرف دارو‌ها برطرف می‌شود. اگر به مشکلات مربوط به کبد، کیسه صفرا و پانکراس دچار شده باشید، ممکن است از دل‌درد هم شکایت کنید. دردی
غالبا ورود سنگهای بالای 4 میلی متر بدرون حالب (که متشکل از عضلات صاف است) موجب اتساع حالب و تحریک گیرنده های درد حالب میگردند، هر چه شدت درد بیشتر باشد، علایمی همچون تهوع و استفراغ ظاهر میشود که صرفا با کنترل درد این دست علایم نیز آنأ برطرف میشوند.
مهم: بدنبال کنترل درد انجام سونوگرافی برای تعیین اندازه و محل سنگ جهت تعیین اقدام درمانی مناسب ضروری است.
ادامه مطلب
پرستار کودک بیمار کم آبی بدن
علت کم آبی در بدن کودک چیست؟
پرستار کودک دلیل  کمبود آب بدن ،  را گاهی اوقات  مقدار از دست رفتن آب و نمک در بدن می داند. این اتفاق می تواند زمانی رخ دهد که کودک دچار تب، اسهال، یا استفراغ است، یا از طریق انجام ورزش های طولانی مدت با تعرق بالا دچار این عارضه شود. بعضی از بیماری ‌ها می توانند نوشیدن مایعات را برای کودک دشوار کنند.
اگر کودکان نتوانند مایعاتی را که از دست رفته جایگزین کنند، دچار بیماری دهیدراسیون یا کم
غالبا ورود سنگهای بالای 4 میلی متر بدرون حالب (که متشکل از عضلات صاف است) موجب اتساع حالب و تحریک گیرنده های درد حالب میگردند، هر چه شدت درد بیشتر باشد، علایمی همچون تهوع و استفراغ ظاهر میشود که صرفا با کنترل درد این دست علایم نیز آنأ برطرف میشوند.
مهم: بدنبال کنترل درد انجام سونوگرافی برای تعیین اندازه و محل سنگ جهت تعیین اقدام درمانی مناسب توسط ارولوژیست ضروری است.
ادامه مطلب
داشتم با میم حرف میزدم تصویری
گفت "مهربون" رفته برام کادوی روز دختر بگیره
بش گفتم نه نباید این کار رو میکرد و یه جوری نشون دادم که مثلا خیلی خجالت زده شدم!
یهو وسط حرفاش برگشت گف پس کی تو قراره خانوم بشی؟؟؟
یعنی لازمه بگم که چقدررر از حرفش حالم به هم خورد و حالت انزجار بهم دست داد و از خودش و خودم متنفر شدم؟؟؟ دلم میخواس اون لحظه داد رو بکشم سرش و تمام استفراغ های وجودم که ناشی از به هم پیچیدگی دل و روه ام به هم بود رو تو صورتش بالا بیارم. 
صرفا به
نفلوآنزا یکی از بیماری واگیردار است و عامل آن نوعی ویروس آران ای از خانواده Orthomyxoviridae است . این نوع ویروس ها در پرندگان و پستانداران اثر گذار است و موجب ایجاد عفونت حاد دستگاه تنفسی، سر دردهای ناگهانی، درد ماهیچه، تب و ضعف و بی حالی شدید می شود.
علائم آنفولانزا
بیماری آنفولانزا از خفیف تا شدید متغییر است و حتی می تواند باعث مرگ بیمار نیز بشود . آنفولانزا از سرماخوردگی به وجود می آید و معمولا ناگهانی اتفاق می افتد. این بیماری با علائم زیر هم
حس سیر شدگی زودرس، وجود خون در استفراغ، سوء هاضمه و ترش کردن، کاهش اشتها، کاهش وزن، خستگی و ضعف طولانی مدت از علائم بروز سرطان معده است.
متاسفانه سرطان معده در کشور ما بسیار شایع است و میزان ابتلای ایرانیان به این نوع سرطان بیشتر از اکثر کشورهای جهان است.در بعضی بررسی‌های انجام شده سرطان معده به عنوان شایع‌ترین سرطان در مردان و یکی از سه سرطان شایع در زنان ایرانی شناخته شده است. علت این امر به خوبی مشخص نیست ولی عادات غذایی به احتمال فراوان
توی گرمایی که اگر به صوت صامت و ثابت زیر آسمانش می‌ایستادی، می‌توانستی مغز پخته شده‌ات را در بیاوری، لای یک ساندویچ بگذاری، رویش سس بریزی و بخوری، نیم ساعت در مرکزی‌ترین تابش نور خورشید منتظر سرویس بودم تا بیاید و مرا از طویله‌ای که اسمش مدرسه بود نجات دهد. امتحان آخر خرداد ماه، حکم یک آتش بس پرکشتار است. سرویس نیامده بود و من تلوتلو خوران راه را کج کرده بودم سمت خانه که برادر همکلاسی‌ام با موتوری که خود همکلاسی هم پشتش نشسته بود کنارم ا
علائم بالینی یرقان  در گربه ها 
علائم بالینی یرقان بستگی به عوامل ، زمان بیماری و اتیولوژی آن دارد. بطور مثال تفریق بین شکل یرقان داخل کبدی از یرقان خارج کبدی تنها بر اساس یافته‌های بالینی مشکل می باشد .

مشاوره و آموزش درمان  یرقان  در گربه ها 

ولیکن علامت های التهاب مجاری صفراوی گربه ها عبارتند از بی حالی – بی اشتهایی – سستی – استفراغ – کاهش وزن – بزرگ شدن کبد و زردی.
 درد شکم، یکی از شایع‌ترین مشکلات گوارشی است و در این مطلب به شما خواهیم گفت که چه وقت باید درمان‌های خانگی را کنار بگذارید و برای نجات جانتان سراغ یک متخصص بروید.

مشکلات مربوط به کبد، کیسه صفرا و پانکراس

بعضی وقت‌ها معده‌درد یا احساس دل‌درد به یک درمان اورژانسی نیاز دارد و بعضی وقت‌ها هم آرام‌آرام با مصرف دارو‌ها برطرف می‌شود. اگر به مشکلات مربوط به کبد، کیسه صفرا و پانکراس دچار شده باشید، ممکن است از دل‌درد هم شکایت کنید. دردی
بهترین درمان های خانگی برای جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ
تهوع باعث کم آبی شدید بدن می شود پس؛ حتما در طول روز به مقدار زیاد آب بنوشید. در صورتی که حالت تهوع در اثر نارسایی و اسپاسم معده باشد می توان با چند ماده طبیعی موجود در منزل از آن جلوگیری نمود.
تهوع یکی از اختلالات گوارشی است که می تواند برای فرد آزاردهنده باشد، به خصوص وقتی که هر روزه تکرار شود، مثل تهوع دوران بارداری.
ادامه مطلب
درنظام طب ستون هایی هستند که باعث ایجاد سلامتی و یا حفظ آن می شوند. این ستون ها ۶ عدد هستند که به آن ها ستّه ضروریه یا ضرورت های شش گانه می گویند.۱- آب وهوا ۲- حرکت و سکون ۳- خواب وبیداری ۴- اقتباس و استفراغ ۵- خوردن و آشامیدن ۶- اعراض نفسانیبه اختصار هر یک از این شش ضرورت را توضیح می دهیم:
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
(شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی)
همسر شهید سیاهکالی این داستان را روایت کرده اند:
یک شب حمید به من گفت که به خانه دوستش برویم که تازه بچه دار 
شده اند. من هم قبول کردم و شب به خانه شان رفتیم. بعد از مدتی 
من بچه را گرفتم؛ اما بچه روی چادر من استفراغ کرد. من هم چادرم 
کثیف شد.
ادامه مطلب
بسم الله الرحمن الرحیم
(شهید مدافع حرم حمید سیاهکالی مرادی)
همسر شهید سیاهکالی این داستان را روایت کرده اند:
یک شب حمید به من گفت که به خانه دوستش برویم که تازه بچه دار 
شده اند. من هم قبول کردم شب به خانه شان رفتیم. بعد از مدتی من
بچه را گرفتم؛ اما بچه روی چادر من استفراغ کرد. من هم چادرم 
کثیف شد.
ادامه مطلب
حصبه چیست؟

حصبه عبارت است از عفونت باکتریایی دستگاه گوارش می تواند تمامی سنین را مبتلا کند ولی شیرخواران و افراد بالای 60 سال معمولا دچار موارد شدیدتری می گردند علایم شایع:1-استفراغ 2-تب 3-سردرد 4-دردهای عضلانی 5-بثور پوستی قرمز رنگ روی شکم 6-کرامپ های شکمی.

7-خون درمدفوع یک حمله نسبتاخفیف ممکن است بااسهال استفراغ ساده اشتباه شود 8-اسهال درموارد خفیف تنها ممکن است 3-2باراجابت مزاج شل درروزوجودداشته باشددرمواردشدیدممکن است هر 15-10دقیقه اسه
استفراغ
مخلوطی کثیف، حال بهم زن، بدبو، بد ریخت، بد طعم و چندش آور.
تمامی این کلمات با خواندن، نوشتن، دیدن کلمه استفراغ در ذهنم نقش بست.
نقش بستن
جمع کردن و یکی کردن تکه های مختلف برای ساخت چیزی—این چیز میتونه یک شیء باشه، یک غذا باشه و یا یک فکر. یک تصور. یک ایده.
چرا چنین تصوراتی با شنیدن کلمه استفراغ باید ذهن خطور کنه؟ چون قبلا با استفراغ روبرو شدیم. از دیدنش حالمون بهم خورده. بوی بدش به خاطرمون مونده. همه طعمش رو چشیدیم.
از تمام این تجربیات،
مرکز پزشکی دانشگاه مریلند آمریکا به برخی از علائم شایع سنگ کلیه به شرح زیر اشاره می کند:
- درد مداوم در یک ناحیه از پشت بدن در حول قسمت کمر که به سمت کشاله ران کشیده می شود. این درد برخی اوقات تسکین یافته اما مجددا بازمی گردد.
- احساس ناراحتی که با هیچ نوع تغییری در موقعیت بدن تسکین نمی یابد.
- حالت تهوع و استفراغ.
- ادرار خونی.
- تکرر ادرار یا احساس داشتن ادرار یا درد و سوزش در زمان ادرار کردن.
- تب و لرز که می تواند نشانه عفونت باشد و نیاز به درمان

دانشجویی که سال آخر دانشگاه را می گذراند به خاطر پروژه ای که انجام داده بود جایزه اول را گرفت.او در پروژه خود از ۵۰ نفر خواسته بود تا دادخواستی مبنی بر کنترل سخت و یا حذف ماده شیمیایی «دی هیدروژن مونوکسید» توسط دولت را امضا کنند و برای این خواسته خود دلایل زیر را عنوان کرده بود :۱- مقدار زیاد آن باعث عرق کردن زیاد و استفراغ می شود.۲- یک عنصر اصلی باران اسیدی است۳- وقتی به حالت گاز در می آید بسیار سوزاننده است۴- استنشاق تصادفی آن باعث مرگ فرد
عجیب و باور نکردنی. مسیر تحولات و سمتی که رهسپارش هستم این گونه است. لحظه ای را به یاد ندارم که فکر این آینده از ذهنم گذشته باشد. بوی مشئوم افکار آدمیان و از آن گندتر، ظاهر فریبنده و نازیبای آنان حالم را بهم می زند. بنظر می رسد دیگر تلاش برای ساختن فایده ای نداشته باشد. باید خودم را برای یک موجود ضد اجتماعی شدن آماده کنم. گوش های گرفته دیگر رنجی ندارند، چرا که صدای رجاله ها خاموش و نامفهوم می شوند. آرام آرام. گام بر میدارم به میعادگاه. لحظه ای که
عوارض مصرف هروئین
همانطور که در کمپتو گفته شد، عوارض مصرف هروئین را می‌توان به دو دسته کلی عوارض کوتاه‌مدت و عوارض بلندمدت تقسیم کرد. از جمله عوارض کوتاه مدت مصرف هروئین، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
احساس رخوت سستی اندام‌ها
احساس خارش شدید
کاهش اشتها
آبریزش از بینی و چشم‌ها
اضطراب و نگرانی
کاهش سرعت تنفس
کاهش ضربان قلب
خواب‌آلودگی
اختلال در حافظه
تهوع و استفراغ
حالم از اعتماد کزدن به هم میخوره
امشب ساعت ده و نیم رسیدم خونه میبینم تو ی قابلمه دیگه قیمه گذاشتن برام
وسط خوردن ی لحظه حس کردم تیکه گوشته
دراوردم میبینم گوشته
هر چی سعی کردم نتونستم استفراغ کنم
نه دیگه با خانوادم صحبت میکنم
نه کاریشون دارم از این به بعد
بقرآن قسم اگر من فقط ی تیکه نون بخورم تو این خونه از این به بعد
دوباره شروع میکنم گیاهخواری رو
اولین بار ۱۲ شهریور ۹۷ بود و الان
۲۴ مرداد ۹۸ نقطه شروع دوباره گیاهخواری
این سری از دست هیچ کسی
ابن‌سینا با «ویار» چه می‌کرد؟

تهوع و استفراغ، ویار ناشی از بارداری، گردن درد و دردهای کمری از جمله اختلال هایی است که در دوران بارداری به ویژه 3 ماهه دوم و سوم با مادر همراه است و گاهی روزهای بارداری را به‌رغم آنکه باید بهترین و شیرین‌ترین لحظات زندگی هر خانمی‌باشد برای مادر دردناک، سخت و طاقت‌فرسا می‌کند. از آنجا که مادر و جنین رابطه‌ای ناگسستنی و جدایی‌ناپذیر با یکدیگر دارند، تداوم و پیوستگی این اختلال علاوه بر آنکه سلامت مادر ر
ممکن است در فصل تابستان باتوجه به گرمای شدید دچار بیماری های گوارشی شوید که علائم آن بصورت اسهال و استفراغ بروز می کند.دفع مایعات از طریق اسهال می‌تواند سبب کم‌آبی بدن شود. در برخی از موارد تب، بی‌اشتهایی، دل‌پیچه، تهوع و کاهش وزن هم روی می‌دهد.در قسمت زیر انواع علائم عفونت گوارشی را قرار داده ایم.می توانید برای آشنایی با انواع بیماری گوارشی همراه ما باشید.

ادامه مطلب
بوسیله گزارش همشهری آنلاین، اندازه سنگ های صفراوی ممکن است از کمیت یک دانه شن تا یک توپ گلف متفاوت باشد. فدایی از سنگ های صفراوی آنقدر کوچک هستند که عاری ایجاد علائم از دفع می شوند. ولی چنانچه سنگ صفراوی درد یا ناراحتی شدیدی ساختن کند، ممکن است جراحی برای خارج کردن آن لازم باشد. از عموم علائم عقل صفراوی می توان به این موارد اشاره کردک - درد ناگهانی و شدید داخل پاره بالایی و عبث بطن خواه در مرکز شکم درست زیر جناغ. - درد متعاقب بین تیغه های
زخم اثنی عشر چیست

زخم اثنی عشر از نمونه زخم‌های معده است این زخم‌ها به علت اسید معده ایجاد می‌شوند.معده به طور طبیعی برای آسان شدن هضم غذا و از بین بردن باکتری‌ها اسید تولید می‌کند. چون این اسید خاصیت خورندگی دارد، بعضی از سلول‌های دیواره داخلی معده و نخستین بخش روده کوچک (اثنی‌عشر) برای حفاظت از لایه پوشش دهنده معده و اثنی‌عشر، مانع مخاطی طبیعی ترشح می‌کنند. بین میزان اسید تولید شده و مانع دفاعی مخاطی در حالت عادی تعادل وجود دارد،
تب، لرز، استفراغ، اسهال، تعریق، تشنگی، تنگی نفس، خستگی، آبی رنگ شدن لب ها، راش شدید، تب کودک، پایین آوردن تب کودک، علت تب، علت تشنگی زیاد بچه، چرا بچه من زیاد آب می خورد؟، چرا صورت بچه من پف می کند، بچه من زود خسته می شود، علت راش شدید چیست؟، تب چند درجه خطرناک است، تب ویروسی، تشنگی مفرط، طولانی شدن دل درد بچه، سوزش ادرار بچه، دفع ادرار دردناک و سایر سئوالاتی که به ذهن والدین می رسد.

ادامه مطلب
کمبود ویتامین B5 بسیار نادر است زیرا این ویتامین تقریباً در همه نوع مواد غذایی وجود دارد. در کشورهای توسعه یافته، این کمبود بسیار نادر است زیرا بیشتر افراد کالری توصیه شده روزانه را دریافت می کنند و به ندرت دچار سوء تغذیه می شوند. با این وجود، کمبود آن ممکن است هنگام ترکیب با سایر کمبودهای ویتامین B ایجاد شود.
بیخوابی
تحریک پذیری
سردرد
افسردگی
خستگی
گرفتگی عضلات
احساس سوزش در پا
عفونتهای تنفسی فوقانی
استفراغ
مشکلات دستگاه گوارش (GI)
علائم معم
بیماری های غذایی معمولا به مسمومیت های غذایی باز می گردد، که نتیجه خوردن غذاهای فاسد و آلوده می باشند. رایج ترین علائم مسمومیت غذایی عبارت است از تهوع، استفراغ و اسهال است. اگرچه مسمومیت غذایی کاملا آزار دهنده است اما اجتناب از آن امکان پذیر نمی باشد. طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها از هر 6 نفر امریکایی 1 نفر در سال دچار مسمومیت غذایی می گردد. در این مقاله از بخش بیماری های دکتر سلام قصد داریم در مورد علائم مسمومیت غذایی ، دلایل و غذا های
علت درد‌های قاعدگی

هنگام پریود، ماهیچه‌های شکم دیواره رحم را با نوسانات انقباضی تخریب می‌کنند. گاهی اوقات این انقباض‌ها موجب احساس درد در زنان می‌شود. حتی برخی از زنان و دختران در این زمان به تهوع، استفراغ، سردرد یا اسهال هم مبتلا می‌شوند.
پزشکان هنوز دقیقا نمی‌دانند چرا برخی از زن‌ها قاعدگی دردناک دارند، اما زنان دیگر این‌طور نیستند؛ اما برخی عوامل می‌توانند به شدت این درد‌ها اضافه کنند:
ادامه مطلب
تهوع باعث کم آبی شدید بدن می شود پس؛ حتما در طول روز به مقدار زیاد آب بنوشید. در صورتی که حالت تهوع در اثر نارسایی و اسپاسم معده باشد می توان با چند ماده طبیعی موجود در منزل از آن جلوگیری نمود.
تهوع یکی از اختلالات گوارشی است که می تواند برای فرد آزاردهنده باشد، به خصوص وقتی که هر روزه تکرار شود، مثل تهوع دوران بارداری.

ادامه مطلب

ادامه مطلب
بهترین درمان های خانگی برای جلوگیری از حالت تهوع و استفراغ
تهوع باعث کم آبی شدید بدن می شود پس؛ حتما در طول روز به مقدار زیاد آب بنوشید. در صورتی که حالت تهوع در اثر نارسایی و اسپاسم معده باشد می توان با چند ماده طبیعی موجود در منزل از آن جلوگیری نمود.
تهوع یکی از اختلالات گوارشی است که می تواند برای فرد آزاردهنده باشد، به خصوص وقتی که هر روزه تکرار شود، مثل تهوع دوران بارداری.
در این مقاله 16 ماده مفید را که در رفع حالت تهوع و جلوگیری از آن موثر
بیماری عروق کرونر نوعی بیماری قلبی و علت اصلی حمله قلبی است.بیماری قلبی به شرایطی اطلاق می شود که قلب، رگ های آن، ماهیچه ها، دریچه ها یا مسیرهای برقی داخلی را که شامل انقباض عضلانی است، درگیر کند. شایع ترین بیماری های قلبی شامل موارد زیر است:
بیماری عروق کرونر نارسایی قلبی کاردیومیوپاتی بیماری دریچه قلب آریتمی بیماری عروق کرونر عامل اصلی حملات قلبی است. این بیماری شایع ترین نوع بیماری قلبی در ایالات متحده است.حمله قلبی چیست؟
آگاهی از دلایل
ذهن سریع همانطور که از نامش مشخص است، بسیار سریع کار میکند. این ذهن زمانی استفاده می شود که لازم به تصمیم گیری های سریع و معمولا ناخوداگاه وجود داشته باشد.
موقعی که راه میرویم، لازم نیست هر قدمی که برمیداریم رو تجزیه و تحلیل کنیم. در این زمان این ذهن سریع ماست که فعال می شود.
موقعی که غذا می خوریم، یا دوچرخه سواری میکنیم یا رانندگی میکنیم یا تلویزیون تماشا میکنیم، این ذهن سریع ماست که تمام این کارها را انجام می دهد.
ذهن سریع نسبت به ذهن کند، ان
اولین تجربه‌م از دیدن یه مریضی که متانول خورده، افتضاح بود.آقای ۵۱ ساله، دیروز عصر یه شیشه الکل (که روش نوشته بوده اتانول ۷۰٪) رو خورده. شب دچار تهوع و استفراغ و دل‌درد شده.فردا صبح علائمش بدتر شده. رفته درمونگاه، دکترِ اونجا به سرم زده و چنتا مولتی ویتامین، و بعد از یه ساعت مرخص کرده.همونجا مریض گفته که چشمم همه جا رو آبی می‌بینه.چند دقیقه بعدش گفته کور شدم.و چند دقیقه بعدش، توی آمبولانس، افت هوشیاری پیدا کرده.وقتی من دیدمش، دست و پاش جمع شد
در این مقاله 16 ماده مفید را که در رفع حالت تهوع و جلوگیری از آن م
بررسی دلایل ثابت ماندن وزن نوزاد عوامل خطر ساز برای افزایش وزن ؛ چه زمانی ثابت ماندن وزن نوزاد نگران کننده است؟درحالی که بیشتر نوزادان تازه متولد شده و کودکان به خوبی با شیر مادر تغذیه می شوند و وزن می گیرند، بعضی از نوزادان به احتمال زیاد به سختی با شیر مادر تغذیه می شوند.زمانی که یک کودک در معرض خطر ابتلا به مشکلات شیردهی است، شانس رشد و افزایش وزن با سرعت کم، بالاتر است. چند عارضه معمولی که می تواند روی سرعت وزن گرفتن تاثیر بگذارند، عبارت
نشانه های بروز بیماری در حیوانات خانگی
  14 علامت شاخص
1-بروز تغییراتی در دفع
2-حیوانتان بیش از حد آب می خورد
3-بیش از یک بار در طول 12 ساعت استفراغ داشته باشد
4-کمتر از حد معمول می خورند
5-غیر معمول نفس نفس میزنند
6-حیوان شما هوا را لیس میزند
7-بروز برجستگی و برآمدگی روی بدن حیوان
8-هرگونه تغییری در چشم
9-بیش از حد فعال شود
10-بر روی بدن حیوان طاسی و یا دسته های ریزش مو ببینید
11-حیوان بیش از حد خسته و بیحوصله به نظر میرسد
12-حیوان شما نشانه های آشکاری از
از آن به بعد مادرم نتوانست ترانه‌های عاشقانه گوش کند. تا قبل از آن شب اون به مرغ آوازخوان می‌ماند. رادیو همیشه روشن بود و مادر با ترانه‌های  گابریل یا لویس میگوئل میچرخید و بدنش را تاب میداد و می‌رقصید و در همان حال خانه را تمیز می‌کرد، غذا میپخت و پیراهن‌های سفید پدر را اتو می‌کشید.
بعد از آن رادیو برای همیشه خاموش شد. حتی به نظر می‌رسید دکمه‌ی شادی خودش را هم روی حالت خاموش گذاشته. 
میگفت:ترانه‌های عاشقانه باعث میشن احساس حماقت کنم.
از آن به بعد مادرم نتوانست ترانه‌های عاشقانه گوش کند. تا قبل از آن شب اون به مرغ آوازخوان می‌ماند. رادیو همیشه روشن بود و مادر با ترانه‌های  گابریل یا لویس میگوئل میچرخید و بدنش را تاب میداد و می‌رقصید و در همان حال خانه را تمیز می‌کرد، غذا میپخت و پیراهن‌های سفید پدر را اتو می‌کشید.
بعد از آن رادیو برای همیشه خاموش شد. حتی به نظر می‌رسید دکمه‌ی شادی خودش را هم روی حالت خاموش گذاشته. 
میگفت:ترانه‌های عاشقانه باعث میشن احساس حماقت کنم.
بیماری های غذایی معمولا به مسمومیت های غذایی باز می گردد، که نتیجه خوردن غذاهای فاسد و آلوده می باشند. رایج ترین علائم مسمومیت غذایی عبارت است از تهوع، استفراغ و اسهال است. اگرچه مسمومیت غذایی کاملا آزار دهنده است اما اجتناب از آن امکان پذیر نمی باشد. طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها از هر 6 نفر امریکایی 1 نفر در سال دچار مسمومیت غذایی می گردد. در این مقاله از بخش بیماری های دکتر سلام قصد داریم در مورد علائم مسمومیت غذایی ، دلایل و غذا های
نشانه‌های هشدار دهنده آنوریسم مغزی

هنگامی
که دارای یک آنوریسم مغزی هستند، امکان تجربه حالت تهوع یا استفراغ وجود
دارد. خونریزی و سردرد دلایل اصلی شکل گیری این شرایط هستند.
ادامه مطلب
روش درمانی برای مسمومیت های غذایی
در صورتی که شکم‌درد را همراه با تب، اسهال تیره یا مدفوع خونی، استفراغ خونی، علایم کم‌آبی بدن 
(مانند خشکی دهان، کاهش ادرار، سرگیجه، خستگی، افزایش ضربان قلب یا تندی تنفس) تجربه می‌کنید، بدون اتلاف وقت به بیمارستان یا دیگر مراکز درمانی بروید.

ادامه مطلب
دو سه روزی بود که از فرط دل درد به خودم میپیچیدم اما مادر جان فکر میکرد دروغ میگم چون نمیخوام روزه بگیرم...کل دیشب خواهری خونه رو به گند کشید و منم از امروز صبح نفله طور به زندگی خودم دارم ادامه میدم...حتی آب های بدنم رو هم بالا آوردم...بدترین حس ممکن اینه که اسهال و استفراغ و بدن درد و همه چیو با هم بگیری...القضا فردا هم ی امتحان کوفتی داشته باشی که از رو تنبلی و دل درد نخوندی...امروز رسما یا خواب بودم یا دسشویی...الانم میبینید اینجا میخواستم بهتون
استفراغ دخل بیماری که به طرف طور کامل هشیار نیست، خطرناک است؛ سبب مواد استفراغی فصل کنار واصل سارق تنفسی میشود و الکل و بعضی از داروها با گشادکردن رگهای سطحی پوست سبب از دستدادن دمای بدن بیمار یا هیپوترمی میشود. شرنگ ممکن است با خوردن، تنفس، تزریق و ربایش از قطاع الطریق پوست یا پاشیدن برای چشم، رسیده بدن شود. کیسه خواب پَر ماموت از بهترین نوع کیسه خواب های موجود مدخل بازارهای کل دنیاست . اگر پیشنهادی برای بهبود کیفیت کیسه خواب دارید، حتماً
چنانچه مسمومیت غذایی داشته باشید، به این معنی است که شما چیزی مصرف کرده یا خورده‌اید که حاوی باکتری، ویروس یا مواد زهری است. بهتر است زمان مسمویت غذایی زن حامله با مشاوره سلامت زنان صحبت کنید و مشاوره درمان مسمومیت غذایی زن حامله را بگیرید. در این مقاله مشاوره سلامت زنان دکتر سمیه شیرانی شما را راهنمایی می کند. مواد غذایی آلوده باعث می‌شوند که بدن شما پیامد منفی در پاسخ به سموم و میکروارگانیسم از خود نشان دهد. مسمومیت با مواد غذایی که اغلب
دل درد در نوزادان و کودکان
به طور معمول نوزادان دچار دل درد می شوند. درد در معده یا روده ها به وجود می آید و در کودکان رایج است و در بیشتر موارد دلیل جدی و مهمی ندارد ولی دل درد می تواند به مشکلات جدی مثل آپاندیس مربوط باشد بنابراین در مرحله اول باید علت تشخیص داده شود.
دل درد کودکان، دلایل متعددی دارد که بعضی از این مشکلات عبارتند از:
درد نفخ
یکی از دلایل رایج دل درد در کودکان نفخ و باد شکم است. این عارضه معمولا به علت عادتهای نامناسب غذایی به و
آمپول دیفن هیدرامین
شکل دارویی
آمپول 50 میلی گرم در میلی لیتر
دسته درمانی
آنتی هیستامین
آثار درمانی و موارد مصرف
درمان علامتی بیماری مسافرت (Motion Sickness)، سرگیجه حقیقی، تهوع و استفراغ.
درمان کمکی در شوک آنافیلاکسی به همراه اپی نفرین
جایگزین مناسب فرم خوراکی در زمانی که امکان بلع نبوده و یا منع مصرف خوراکی وجود داشته باشد.
ضد پارکینسون به تنهایی یا ترکیب با مواد آنتی کولینرژیک دیگر
به عنوان آرامبخش، خواب آور، آنتی کولینرژیک و ضد حساسیت
سرفه ها

خواص عرق چهل گیاه

از جمله خواص عرق چهل گیاه می توان به گرم بودن طبع این گیاه اشاره نمود. تقویت و آرامش اعصاب از دیگر خواص عرق چهل گیاه به شمار می رود.
عرق چهل گیاه نمونه ای از عرقیجات بوده که نوعی شبه دارو به حساب می آید و دارای خواص فراوان است. از جمله خواص عرق چهل گیاه تقویت دستگاه گوارش بوده که عمدتا در میان مردم شناخته شده نیست. این عرق طبعی گرم داشته و سبب رفع ناراحتی های روده، دل درد، نفخ شکم، دل پیچه و همچنین ضد استفراغ و تهوع می باشد.
توضیحاتی در مورد قرص ضد تهوع
توجه داشته باشید که داروهای ضدتهوع که برای درمان علامتی حالت تهوع و استفراغ
به کار می‌روند به دو دسته کلی داروهای مرکزی (مؤثر بر مغز و سیستم عصبی) و
محیطی (مؤثر بر سیستم گوارش) تقسیم می‌شوند. مهمترین این داروها
متوکلوپرامید، دیمن هیدرینات، اندانسترون، فنوتیازینها و … می‌باشند. برای
درمان تهوع در زنان باردار از ویتامین B6 استفاده می‌شود. ترکیبات عمده داروهای ضد تهوع از گیاه شاهدانه
استخراج می‌گردد. حالت ته
میگرن سردرد تپش دار است و می تواند موجب حالت تهوع، استفراغ، نورگریزی و صدا ترسی گردد. ساز و کار دقیق میگرنناشناخته است اما برخی از پزشکان معتقد هستند این بیماری ناشی از اختلال در اعصاب و رگ های خونی رخ میدهد. درمان میگرنابتلا به این درد می تواند بسیاری از کار های روزانه را به تاخیر بیاندازد و کیفیت زندگی را به شدت کاهش دهد. از همین روی افراد مبتلا به این بیماری سعی در شناخت راهکار هایی دارند که به درمان سریع این بیماری بیانجامد،از این رو در ا
علل انواع دل درد نوزاد و راههای درمان خانگی آن
به عنوان مادر، می دانید وقتی کودک به طور پیوسته گریه می کند، چقدر این مساله نگران کننده است. و بدترین احساس، درماندگی است و زمانی اتفاق می افتد که نمی دانید چگونه دردی را که احساس می کند تسکین دهید و یا اینکه چرا در وهله اول گریه می کند. در بسیاری از موارد، دلیل ممکن است دل درد باشد . درد معده، مشکل رایج در کودکان است.
سیستم های گوارشی آن ها هنوز به غذای جامد / مایع عادت ندارد بنابراین ممکن است اغلب
من حتی اگر خودم را هم ریشه کن کنم، ترس را نمی‌توانم، ترسِ زاده شده با من را، ترسِ فاجعه ساختن و آزار کَسان‌ام را نمی‌توانم ریشه کن کنم. من با چهره‌ی غمگینی خانه را ترک کردم. مادرم از دیروز هزار بار معذرت خواسته ست. مدام فکر می‌کند و گمان می‌کند کاری کرده ،معذرت می‌خواهد. ما چند تا خواهر بودیم که با مادرمان توی اتاق مانده بودیم. هیچ نمی‌گفتیم. گوش می‌دادیم. ما از همان روز ها و قبل تر شاید، هیچ نگفتیم‌. و کاش من آن بار آخر را هم لال می‌شدم، ک
میگرن نوعی سردرد بسیار شدید است که معمولاً در یک طرف سر احساس می‌شود. این نوع سردرد می‌تواند ساعت‌ها و یا حتی روزها طول بکشد و منجر به از دست رفتن عملکرد روزانه فرد شود. افراد مبتلا به میگرن معمولاً همراه با سردرد حالات ناخوشایندی نظیر حالت تهوع و استفراغ را نیز تجربه می‌کنند. حملات میگرن مشکلات و دردهای فراوانی را برای فرد به دنبال دارند. افزایش آگاهی در مورد نشانه‌ها و عللی که به لحاظ فردی و محیطی در بروز میگرن نقش دارند، جهت شناخت بهتر
علائم بیماری پاپیلومالتوز در سهره 
اگر در سایر نواحی بدن سهره ضایعاتی مشاهد کردید احتمالا سهره شما دچار بیماری پاپیلومالتز شده است. البته این ضایعات اگر روی سطح بدن پرنده ایجاد شود قابل تشخیص است. اما اگر داخل بدن سهره بزند ممکن است تا زمانی که کالبد شکافی نشود قابل مشاهده نباشد. بیماری پاپیلو مالتز باعث بروز پاپیلوما در حلق، دهان، کلواک و سایر اندام های پرنده می شود. زمانی که این بیماری در سهره ایجاد می شود مدفوع سهره رقیق می شود. باعث بوی
بیماری‌های noninfectious سگ 
بسیاری از بیماری‌های دستگاه گوارش توسط ارگانیسم‌های infective ایجاد نمی‌شوند. علل آن‌ها شامل پرخوری، خوردن غذاهای ضعیف یا غیرقابل هضم، مواد شیمیایی، انسداد ناشی از بلعیدن اشیا خارجی، و یا آسیب به سیستم گوارشی است. بیماری دستگاه گوارش نیز می‌تواند ناشی از نقص آنزیم، آسیب به دستگاه گوارش ( مانند زخم معده یا التهاب )، یا نقص‌های مادرزادی باشد. علایم دستگاه گوارش مثل استفراغ و اسهال هم ممکن است به خاطر بیماری‌های دیگری
موارد مصرفلوونورژسترول در ترکیب داروهای پیشگیری از حاملگی (OCP) و به صورت قرصهای (ECPs) (قرصی که پس از مقاربت کنترل نشده مصرف می‌شود تا از بارداری جلوگیری شود) به کار می‌رود.
مکانیسم اثرلوونورژسترول نوعی پروژسترون صناعی (پروژستین) است. این ماده اثرات پروژسترونی بسیار قوی، اثرات آندروژنیک ضعیف و اثرات مینرالوکورتیکوئیدی بسیار ضعیف دارد.این دارو با جلوگیری از ترشح گونادوتروپین‌ها از هیپوفیز قدامی، تخمک‌گذاری و بلوغ فولیکولی را مهار می‌کند.
    احساس ناراحتی در قفسه سینه که بیش از چند دقیقه طول بکشد و یا برطرف شود و دوبارره ظاهر شود : احساسی شبیه فشار ، تنگی و یا درد.    درد و یا ناراحتی در قسمت بالای بدن، شامل دست، بازو، شانه چپ، پشت ،گردن، فک و یا زیر استخوان سینه.    مشکل تنفسی و یا تنگی نفس (همراه و یا بدون درد قفسه سینه).    عرق کردن و یا عرق سرد.    سوء هاضمه، سوزش قلب، تهوع و استفراغ.    سبکی سر ، سرگیجه و ضعف شدید.    اضطراب و یا ضربان قلب تند و نامنظم. اقدامات بعدی    اگر بیم
اسهال و استفراغ نشانه چیست؟ حالت تهوع می‌تواند علت های مختلفی داشته باشد که البته قابل درمان است؛ با مجله دلتا همراه باشید.
چرا اسهال و استفراغ می‌گیریم؟ علت و راهکار های درمان اسهال و استفراغ چیست؟ شاید باورتان نشود اما عوامل محیطی، سفر با ماشین یا کشتی با تکان های شدید شبیه زلزله هم می‌تواند در سیستم بدن شما تغییر ایجاد کند و باعث حالت تهوع شود. قبل از اینکه حالت تهوع بگیرید، با مجله دلتا همراه شوید.
اسهال و استفراغ چیست؟
حالت تهوع یک
آسپرین یک سالیسیلات است. این موارد با کاهش عوامل درد در بدن باعث فروکش کردن علائمی مانند تب، التهاب و همچنین درد در قسمت‌های مختلف می‌شود. اسپرین از این رو عموماً برای کاهش درد و همچنین تب بر استفاده می‌شود. گاهی اوقات از آسپرین به عنوان جلوگیری کننده از حملات قلبی، سکته مغزی و همچنین دردهای قفسه سینه یا آنژین استفاده می‌شود. اسپرین برای درمان مشکلات قلبی و عروقی فقط و فقط با تجویز پزشک قابل استفاده است.
طریق مصرف آسپرین
آسپرین را باید بر
عسل دارایی خواص  دارویی بسیار زیادی میباشد 

فشار
ضعف
اختلال خواب
مشکلات بینایی
بوی بد دهان
درد دردناک، در کودکان بیش از یک ساله
سرفه و آسم
سکسکه
زخم معده
اسهال و دیازنتری
استفراغ
خوابیدن و ادرار مکرر
فشار خون بالا
چاقی
زردی
اگزما و درماتیت
سوختگی، برش و زخم
آرتروز
عفونت مغز
_ سفتی گردن_ سر درد_ ضعف عضلانی_ تشنج_ تهوع و استفراغ_ تب_ تاری دید و دو بینی

در نوزادان و کودکان خردسال ، بسیاری از علایم مغزی مشابه میباشد.
با این حال ممکن است کودک علایم دیگری از آبسه ی مغزی را نشان دهد.
در بخش نرم بالای سر کودک مکن است تورم یا برجستگی بوجود آید .
از دیگر نشانه های آبسه ی مغزی در کودکان عبارتند از:
_ استفراغ جهنده_ گریه ی شدید_ سفتی در اندام ها
عوارض
_ تشنج_ مننژیت_ آسیب های مغزی_ آبسه ی مجدد
تشخیص
متخصص عفونی با بررسی
بهتر است به نوزاد شیر کمتر اما به دفعات زیاد داده شود، زیرا هنگامی که او زیاد شیر می‌خورد، از مری او بالا می آید و دچار استفراغ می‌شود، هرچه شیر رقیق تر باشد حالت رفلاکس بیشتر می‌گردد، بنابراین مناسب است که به نوزاد شیر غلیظ خورانده شود.
بهترین کار برای جلوگیری از رفلاکس معده نوزادان این است که مادر به حالت نشسته به نوزاد خود شیر دهد و کنار او نخوابد، بینی او باز نگه داشته شود و پس از شیردادن بچه روی شانه مادر گذاشته شود و به آرامی با دست بر
بادرنجبویه داروی مورد علاقه پزشک بزرگ ایرانی، ابوعلی‌سینا بود که جهت تقویت قلب و انبساط روح تجویز می کرده است.
استفاده
از این گیاه به عنوان یک داروی ضد افسردگی تا قرن هفدهم ادامه داشت.
آزمایش‌های جدید بر روی حیوانات آزمایشگاهی نشان می دهد که این گیاه همانند
یک داروی مسکن بر روی دستگاه عصبی مرکزی عمل می کند و به همین دلیل آرام
بخش است.
این گیاه به اشکال مختلفی از قبیل اسانس، عصاره روغنی،
روغن، پماد، کمپرس و دم‌کرده استفاده می‌شود. بادر
. سردرد تنِشیسردردهای تنشی از رایج‌ترین انواع درد پشت سر هستند. مدت زمان این سردردها از ۳۰ دقیقه تا یک هفته متغیر است. از علائم سردردهای تنشی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:    احساس فشار و گرفتگی در قسمت پشت سر یا پیشانی؛    دردی خفیف یا متوسط که گاه‌به‌گاه شدید می‌شود؛    این درد با ورزش، شدید نمی‌شود؛    این درد، حالت تهوع و استفراغ به همراه ندارد.درمان سردرد تنشیدرد پشت سر - درد تنشیاگر معمولا دچار سردردهای تنشی نمی‌شوید، مصرف استا
میگرن یک بیماری سردرد اول است که با سردردهای مکرر از میانگین ​​تا شدید معلوم می شود . غالبا , سردردها نیمی از راز را پایین تأثیر قرار می دهند , از دید فضای سبز ضربان دار می‌باشند و از یکسری ساعت تا 3 روز تداوم می‌آورند . علامتها دارای ارتباط ممکن است دربرگیرنده تهوع , استفراغ و آلرژی به نوروفروغ , صدا یا این که رایحه باشد .

این درد معمولاً با کار بدنی بدتر می شود . حداکثر یک سوم اشخاص یک هاله دارا‌هستند : معمولا یک زمان کوتاه از نقص‌ در بصیرت ک
خواب بدی دیدم
از خواب که بیدار شدم فقط میدانستم باید کاری کنم. شاید هم نمیتوانستم کاری کنم که آن قطعا کنترل کردن خودم بود. پس اجازه دادم همراه نفس نفس زدن هایم، اشک های شور و لجز هم بیرون بیایند. من باید به جایی میرسیدم. تلوتلو و سکندری خوران خودم را رساندم. لباسم خیس بود. نشستم کنارش. تکانش دادم. گفتم..مامان خوبی؟
فقط توانستم سرم را روی سینه اش بگذارم و آن حس آرامش را ببلعم.
لعنت به من این احمقانه ترین کار ممکن بود؛ اما خوشحال..نبودم، حس شعفی بود
خواب بدی دیدم
از خواب که بیدار شدم فقط میدانستم باید کاری کنم. شاید هم نمیتوانستم کاری کنم که آن قطعا کنترل کردن خودم بود. پس اجازه دادم همراه نفس نفس زدن هایم، اشک های شور و لزج هم بیرون بیایند. من باید به جایی میرسیدم. تلوتلو و سکندری خوران خودم را رساندم. لباسم خیس بود. نشستم کنارش. تکانش دادم. گفتم..مامان خوبی؟
فقط توانستم سرم را روی سینه اش بگذارم و آن حس آرامش را ببلعم.
لعنت به من این احمقانه ترین کار ممکن بود؛ اما خوشحال..نبودم، حس شعفی بود
پاروو ویروس
این نوع بیماری سگ ها ویروسی بوده و بسیار مسری است و اغلب در حیواناتی دیده می شود که واکسینه نشده اند.

بیماری پاروو ویروس

در دو نوع عفونت روده ای که با اسهال، استفراغ و بی اشتهایی و کاهش وزن حیوان همراه است که قابل درمان می باشد و با واکسیناسیون به موقع قابل پیشگیری نیز می باشد و نوع دیگر آن گرفتگی عضلات قلبی است که به مرگ می انجامد.

علل خارش پوست در کودکان

بثورات یکی از رایج‌ترین دلایل مراجعه والدین به مطب پزشکان اطفال است

بثورات یکی از رایج‌ترین دلایل مراجعه والدین به مطب پزشکان اطفال است. در اغلب موارد، والدین نگران، با خیال راحت از مطب بیرون می‌آیند و پزشک هیچ وضعیت خطرناکی را روی پوست کودک گزارش نمی‌کند. اما در برخی موارد، نگرانی والدین چندان هم بی‌دلیل نیست و بثوراتی که همراه با تب، مشکلات تنفسی، استفراغ یا مشکلاتی در سلامت عمومی کودک بروز می‌کنند،
احساس ناخوشی در اعماق معده و حالت تهوع یکی از بدترین شرایطی است که می تواند برای انسان رخ دهد. اگر تا پیش از این تهوع و استفراغ را تجربه نکرده اید باید بدانید که این شرایط می تواند احساس سرگیجه، سردرگمی، و بی حالی را تا زمانی که ریشه مشکل کشف نشود به همراه دارد.
حالت تهوع یک نشانه بسیار عمومی است که می تواند به واسطه انواع مختلفی از بیماری ها و به عنوان فرآیندی عادی از تنظیم شرایط بدن شکل بگیرد. این بخشی فریبنده است. به نظر می رسد هر چیزی می توا
درمان میگرن چیست؟ چگونه و با چه دارویی رفع می شود؟
میگرن سردرد تپش دار است و می تواند موجب حالت تهوع، استفراغ، نورگریزی و صدا ترسی گردد. ساز و کار دقیق میگرنناشناخته است اما برخی از پزشکان معتقد هستند این بیماری ناشی از اختلال در اعصاب و رگ های خونی رخ میدهد. 
ابتلا به این درد می تواند بسیاری از کار های روزانه را به تاخیر بیاندازد و کیفیت زندگی را به شدت کاهش دهد. از همین روی افراد مبتلا به این بیماری سعی در شناخت راهکار هایی دارند که به درم
میگرن سردرد تپش دار است و می تواند موجب حالت تهوع، استفراغ، نورگریزی و صدا ترسی گردد. ساز و کار دقیق میگرنناشناخته است اما برخی از پزشکان معتقد هستند این بیماری ناشی از اختلال در اعصاب و رگ های خونی رخ میدهد. 
ابتلا به این درد می تواند بسیاری از کار های روزانه را به تاخیر بیاندازد و کیفیت زندگی را به شدت کاهش دهد. از همین روی افراد مبتلا به این بیماری سعی در شناخت راهکار هایی دارند که به درم

ابتلا به این درد می تواند بسیاری از کار های روزانه را به تاخیر بیاندازد و کیفیت زندگی را به شدت کاهش دهد. از همین روی افراد مبتلا به این بیماری سعی در شناخت راهکار هایی دارند که به د
این پست موقّت است و برای مدّتی مشخّص که نامعیّن است.
اگر نمی‌نویسم، دلیلش تهی بودن و خلأ ذهنم نیست. بلکه معتقدم نباید آشغال نوشت. مادامی که به افکارم نظم ندهم نخواهم نوشت. ایده‌ها بسیارند و نظم اندک...
نبود نظم پشت نوشته‌ها موجب می‌شود که حالم از نوشته‌ها به هم بخورد و سراسر وجودم از تهوّع لبریز شود. کما‌این‌که بالای 150 کاغذ را همین دیروز آتش زدم.
فقط وقتی باید نوشت که خود انسان اراده کند، نه وقتی که کلمات مثل استفراغ به طور حال به‌هم‌زنی
در بسیاری از افراد استرس و حالت تهوع به دنبال هم بروز پیدا می‌کنند. تهوع و استفراغ از نشانه‌های بارز اضطراب و استرس هستند که حس ناخوشایندی به فرد می‌دهند. حالت تهوع ناشی از استرس به دلیل تغییرات مختلف بدن در مواجه با شرایط بحرانی بروز می‌دهد و راه‌حل آن کاهش استرس است. استرس در زندگی روزمره و با وجود مشغله‌های فراوان امری شایع و انکارناپذیر است که حتی بسیاری از افراد را به سمت مصرف قرص سوق می‌دهد. در ادامه توضیح داده‌ایم که راه‌های منا
مزایای شگفت انگیز چای زنجبیل برای سلامتی
زنجبیل همچنین می تواند برای تهیه چای مورد استفاده قرار بگیرد و حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی مانند ویتامین c و منیزیم است.همچنین چای زنجبیل را می توان با آب لیمو، عسل و یا حتی نعناع مصرف کرد. در ادامه این بخش از سلامت نمناک می خواهیم برخی از مزایای چای زنجبیل را مورد بررسی قرار دهیم.
خواص و فواید چای زنجبیل
1.درمان و تسکین بیماری های حرکتی:
این چای می تواند به تسکین اعصاب کمک کند. و برای ج
زخم معده چه زمانی به وجود می‌آید
این زخم‌ها زمانی به وجود می‌آیند که اسید معده بیش از حد تولید شود. تولید بیش از حد اسید معده می تواند علت‌های متفاوتی داشته باشد مانند: باکتری H. pylori، مواد مخدر، سیگار، الکل، استرس، التهاب و…
آیا زخم معده را میتوانید با داروهای گیاهی درمان کرد
اسید معده می تواند باعث ایجاد آسیب و روزنه‌های کوچک بر روی بافت‌های معده و قسمت‌هایی از روده کوچک شود که با تضعیف این بافت‌ها و تداوم ترشح بیش از حد اسید معده این
نشسته بودیم روی ارابه‌ی خالی سانتا که سلفی بگیریم. یک آقایی اون اطراف بود آمد جلو و پیشنهاد داد که عکس بگیره، و این شد که من و صابر با نیش تا بناگوش باز، زل زدیم به دوربین و گفتیم cheeeeese!
بعدتر وقتی خواستم عکس را بگذارم اینستاگرام کمی مکث کردم و به این فکر کردم که چقدر ظاهر و باطنش فرق دارد... در ظاهر یک خانواده شرقی خندان و شاد می‌بینید در غرب اروپا، در آخرین شب Royal Christmas Fair، تعطیلات، جشن، کریسمس، رفاه، برق شادی، نور، خوشبختی...
در باطن یک خانوا
درمان سریع سردرد در 30 ثانیه(دستورالعمل)
میگرن و سردردهای میگرنی برای برخی افراد بدترین کابوس زندگی است و صنعت داروسازی با کشف داروها راه حل‌های متعددی برای درمان این بیماری ناتوان کننده پیش روی 
بیماران گذاشته اما بسیاری از این داروها حاوی مواد شیمیایی خطرناک بوده و به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال درمان‌های گیاهی میگرن هستند.
افراد مبتلا به میگرن سردردهای مکرری و شدیدی دارند که هنگام عود آنها از شدت درد، عملکرد مغز تا حد زیادی کاه

بی اشتهایی عصبی یک اختلال عصبی و تغذیه ای است که در آن فرد بیمار بسیار بیشتر از میزانی که برای سن و قد وی مناسب باشد، وزن کم می کند. وزن این افراد معادل یا کمتر از ۸۵ درصدِ وزن یک انسان سالم است. این اشخاص حتی اگر BMI (و با محاسبه شاخص توده بدنی)بسیار پایینی هم داشته باشند، به دلیل ترس از چاق بودن یا چاق شدن، عمدا غذای خود را محدود می کنند. همچنین ممکن است این افراد برای کاهش وزن به ورزش های مکرر، استفاده از ملین ها و استفراغ روی بیاورند که اغلب ا
علایم و نشانه‌های معده درد
درد معده ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، برخی از شایع‌ترین دلایل درد معده شامل موارد زیر است:
کشیدگی عضلانی که باعث ایجاد درد در ناحیه بالایی بدن شده و ممکن است هنگام خنده، عطسه و سرفه اتفاق بیفتد.
نفخ و پر شدن معده از گاز
سوء هاضمه که شامل احساس سوزش سر دل، رفلاکس و معده اسیدی می‌شود.
سایر علایم شایع مرتبط با درد معده عبارتند از :
تهوع
استفراغ
گرفتگی معده
آروغ
یبوست
اسهال
علایم کمتر دیده شده نیز شامل :
درد شدید
 بیماری ماشین گرفتگی و کنترل آن در سفر
بیماری حرکتی یا همان به زبان رایج ماشین گرفتگی یک اختلال بسیار رایج در گوش داخلی است که با حرکت مکرر یک وسیله نقلیه یا هر نوع حرکت دیگری که گوش درونی را مختل می کند، ایجاد می شود.
برخی افراد هنگام بودن در هواپیما، اتومبیل یا شهربازی، حالت تهوع و حتی استفراغ را تجربه می کنند.یک مطالعه که در سال 2013 منتشر شده بود و نشان داد که فیلم های سه بعدی نیز می توانند موجب تهوع شوند.
این وضعیت به طور کلی بیماری حرکتی
سنگ حالب چیست؟
یکی از شایعترین علل انسداد حالب حرکت
سنگ از کلیه و گیرافتادن آن در لوله حالب می باشد. حرکت سنگ به طرف حالب
دردی را ایجاد می که شاه درد عالم پزشکی بوده و حتی از درد زایمان در خانم
ها نیز شدید تر می باشد.
مشخصات این درد عبارتند از: درد شدید
ناگهانی که به صورت موجی به سراغ فرد آمده و او را زمین گیر و مستأصل می
کند. تهوع، استفراغ، رنگ پریدگی، خون در ادرار ، تغییر رنگ ادرار و در کسانی که تک کلیه ای هستند قطع کامل ادرار می تواند از نش
حساسیت نوزاد به شیر خشک دغدغه بسیاری از مادرانی است که به دلیل کم بودن شیر خود، شاغل بودن، آسیب یا نافرم بودن نوک سینه و یا علت‌های دیگر مجبور به استفاده از شیر خشک هستند. حساسیت به شیر خشک در برخی از نوزادان رخ می‌دهد که با علائمی مانند استفراغ یا تف کردن‌های مکرر، دل درد و گریه‌های نوزاد، کاهش وزن، گرفتگی یا خس خس سینه، گرفتگی بینی و مشکل در تنفس، اسهال و مدفوع خونی و علائم دیگری که ذکر خواهد شد، مشخص می‌شود. آشنایی با این علائم به شما ک
خواص درمانی بادرنجبویه
بادرنجبویه داروی مورد علاقه پزشک بزرگ ایرانی، ابوعلی‌سینا بود که جهت تقویت قلب و انبساط روح تجویز می کرده است
استفاده از این گیاه به عنوان یک داروی ضد افسردگی تا قرن هفدهم ادامه داشت. آزمایش‌های جدید بر روی حیوانات آزمایشگاهی نشان می دهد که این گیاه همانند یک داروی مسکن بر روی دستگاه عصبی مرکزی عمل می کند و به همین دلیل آرام بخش است.
این گیاه به اشکال مختلفی از قبیل اسانس، عصاره روغنی، روغن، پماد، کمپرس و دم‌کرده ا
مکانیسم این دارو براساس مکانیسم ترکیبات آن سنجیده میشود در این قسمت ترکیبات اصلی انواع قرص کلداکس توضیح داده شده است:
مکانیسم استامینوفن:
پروستاگلاندین ها موادی هستند که موجب بروز التهاب و تب میشوند استامینوفن با کاهش تولید این ماده در سیستم عصبی مرکزی باعث کاهش درد و تب موثر است.
مکانیسم فنیل افرین هیدروکلراید:
فنیل افرین اثر موضعی و سیستمیک خود را از طریق اثر بر گیرنده های آلفا 1 آدرنرژیک عضلات صاف عروق محیطی ایفا می کند.فنیل افرین یکی ا
آنفلوانزا چیست؟
آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که اغلب بینی،حلق،نای،و ریه ها را گرفتار کرده و معمولا یک هفته
طول می کشد.همه گیری آنفلوانزا یک رویداد جهانی است که باعث ابتلای بسیااز مردم و افراد بسیاری
را نیز در معرض خطر بیماری و عوارض آن قرار می دهد.
علائم بیماری چیست؟
شروع بیماری به صورت حاد و ناگهانی همراه بوده و با همه یا تعدادی از علائم زیر همراه است:
تب بالای ۳۸ درجه سانتیگراد
بی حالی و بی اشتهایی
درد های عضلانی
احساس سرما و یا لرز واضح
آنفلوانزا چیست؟
آنفلوانزا یک بیماری ویروسی است که اغلب بینی،حلق،نای،و ریه ها را گرفتار کرده و معمولا یک هفته
طول می کشد.همه گیری آنفلوانزا یک رویداد جهانی است که باعث ابتلای بسیااز مردم و افراد بسیاری
را نیز در معرض خطر بیماری و عوارض آن قرار می دهد.
علائم بیماری چیست؟
شروع بیماری به صورت حاد و ناگهانی همراه بوده و با همه یا تعدادی از علائم زیر همراه است:
تب بالای ۳۸ درجه سانتیگراد
بی حالی و بی اشتهایی
درد های عضلانی
احساس سرما و یا لرز واضح
عوارض مصرف لبو در بارداری
زیاده روی در مصرف لبو ممکن است عوارضی بدنبال داشته باشد. اما مصرف متعادل آن مشکلی ایجاد نمی کند .
کاهش فشار خون: چغندر برای تنظیم
فشار خون میوه بسیار مناسبی است. با توجه به تغییرات هورمونی، فشار خون
بالا یک اتفاق شایع در دوران بارداری است و خوردن چغندر میتواند با فشار
بالای خون در بارداری مبارزه کند اما اگر فشار خون زیاد پایین بیاید ممکن
است خطرناک باشد.
مشکلات گوارشی: چغندرقند در
تنظیم هضم و کاهش یبوست کمک می‌کن
بچه ی 9 ماهه بخاطر اسهال و استفراغ(گاستروانتریت) توی اورژانس تحت نظر سرویس اطفاله و در آزمایش های روتینی که براش خواستیم کراتینین 3 داره!!!(یعنی عملکرد کلیه اش کاهش شدید پیدا کرده و به سمت نارسایی کلیه میره)!
احتمال دادم که اسهالش طول کشیده باشه و جبران کافی مایعات نشده براش و نارسایی حاد کلیه پیدا کرده اما مادر میگفت تازه از دیروز اسهال شده و مرتب هم بهش پودر ORS داده و از طرفی شیرخوار اصلا علایم دهیدریشن(کم آبی)نداشت...بعد از کلی سوال و پرسش بال
«معمولا بعد از یک استفراغ مفصل آدم احساس آرامش می‌کند... هیچ چیز مثل یک استفراغ مشترک نمی‌تواند یک دوستی ریشه‌دار میان دو نفر به وجود آورد».
این جمله حال بهم زن از سیلویا پلات چندان قرابتی با چهره‌ خندان او ندارد ولی او هم مثل تمامی مبتلایان به افسردگی با افکار و احساساتی درگیر بود که نشانی از آن را نمی‌توان در ظاهرش یافت.
می‌گویند حباب شیشه به نوعی زندگی‌نامه خود پلات در دوران نخست افسردگی‌اش است، کتابی که با خواندن آن می‌توان تاحدی جه
جدا از درمان های دارویی، برخی درمان های خانگی موثر و آسان نیز برای بهبودی ناراحتی معده وجود دارند. این روش های درمانی تسکین سریع ناراحتی، حالت تهوع، نفخ و درد ناشی از ناراحتی معده را موجب می شوند.ناراحتی معده یکی از مشکلات بسیار شایع دستگاه گوارش محسوب می شود. این شرایط شامل مجموعه ای از علائم ناخوشایند می شود و به طور معمول موقتی بوده و طی چند روز بهبود می یابد. ناراحتی معده به طور معمول قسمت بالایی دستگاه گوارش را تحت تاثیر قرار می دهد و مم
اسهال، دفع مدفوع به شکل آبکی و بسیار شل است و فرد مبتلا دچار دل پیچه می شود و باید به طور مداوم فرد به دستشویی برود. این عارضه چیزی جز یک عفونت ساده نیست که دستگاه گوارش شما را درگیر خود کرده است و بدن شما در حال مقابله و واکنش با این عامل عفونیست.اکثر موارد اسهال بین 2 روز الی 1 هفته از بین می روند و همه چیز به شرایط عادی باز می گردد اما گاهی منشا ایجاد آن خطرناک تر از یک عفونت ساده است و زنگ خطریست از وجود برخی بیماری ها و مشکلات شدید تر که در چنی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها